You are here:  / Budownictwo / Najcieplejsze okna PCV / Separator koalescencyjny / Deweloper – Chorzów

Deweloper – Chorzów

Deweloper – Chorzów
1 vote, 4.00 avg. rating (79% score)

deweloper (10)Ile zarabia deweloper?
Deweloper w Warszawie zarabia średnio około 1500 zł na każdym metrze kwadratowym sprzedanego mieszkania. Jest to 20% ceny transakcyjnej. W Krakowie marża wynosi rekordowe 25%.
W koszt 1m2 mieszkania wchodzą koszty ogólne i pośrednie, robocizna, VAT, projekt, sprzęt i materiały, koszty działki oraz marża dewelopera. Realny koszt budowy metra kwadratowego w dużym mieście (dla budynku pięciokondygnacyjnego i wyższego) wynosi 2200-2500 zł. Samo wybudowanie mieszkania stanowi więc ok. 40% jego ceny. Jednym z największych kosztów jest też oczywiście zakup działki pod inwestycję. Ceny ziemi są bardzo wysokie. W Krakowie w cenie 1m2 mieszkania 800 zł to właśnie koszty zakupu działki. W stolicy jest to jeszcze więcej bo ok. 1200-1300 zł. Koszty materiałów budowlanych i robocizny to razem 1600 zł (w przeliczeniu na metr kwadratowy).
Marża dewelopera zależy od kondycji rynku oraz struktury kosztów. W Krakowie jest bardzo wysoka. W Łodzi najniższa, gdyż tamtejszy rynek mieszkaniowy jest słabo rozwinięty.

Tagi: drążenie foremników, kubota l3200 cena, busy do danii szamotuły, Minikoparka Gorlice, etykiety inspekcyjne na zamówienie, onlynails cennik, balayage kraków, internorm okno kf410, Gniewiński portal, vetrex-v90-alphaline, Aquaclear przydomowe oczyszczalnie ścieków